fbpx

Babička Maruška – 93 let a přesto není důchodce

Říká se, že důchodcem se člověk stává, až když ztrácí zájem. Rádi vám představujeme dámu, která se v třiadevadesáti letech důchodcem ještě nestala, protože zájem má pořád a o všechno 🙂

Seznamte se s naší babičkou Maruškou. Právě pro ní náš diář původně vznikl. V době koronavirové, kdy člověk nikam moc nemůže, jsme babičce chtěli alespoň trochu oplatit péči, kterou vnukům dávala, když se s nimi učila, vymýšlela jim diktáty a zkoušela je ze zeměpisu a dějepisu. Chtěli jsme připravit něco, co by jí zlepšilo náladu. I když ona je pořád tak aktivní, že vlastně moc dalších podnětů zvnějšku nepotřebuje..:)

Naše babička Maruška má stále co dělat. Doma má naklizeno, balkón plný kytiček, o které se s láskou stará, ráda čte – a to jak knížky (nejraději „z lékařského prostředí“, jak říká, protože je to bývalá sestra), tak časopisy. Sleduje dokumenty a zpravodajství, jde s dobou. Nedávno nám řekla, že bychom jí mohli pořídit počítač. K 91. narozeninám si přála rotoped (ne jen to šlapací „kolečko“, ale pořádný rotoped se vším všudy), na kterém od té doby pravidelně trénuje.

Babička je prostě pořád pěkně akční 🙂 A proto všem (babičkám, dědečkům, maminkám, tatínkům, dětem i vnoučatům) přejeme, nechť jsou stejně akční jako naše babička, neztrácí zájem a jsou pořád jen pozitivní!